FOYLE CUP: Day Five football results

Dungannon United under 11s full of smiles following trophy joy. Pic by PressEye Ltd.
Dungannon United under 11s full of smiles following trophy joy. Pic by PressEye Ltd.

Results from Day Five of the Foyle Cup:

Under 9

Glentoran Ac Colts 0 v 0 B Peacock YL ( B Peacock 5 - 4 on pens) , Ballymoney Utd 3 v 2 Milford Utd, Kilmac Acad 0 v 3 Limavady Utd, Mfelt Sky B 3 v 1 Glentoran Ac, Letterkenny R 2 v 2 Ballinmallard FC (Ballinmallard won 5-4 on pens), Coleraine FC 0 v 1 Tristar FC, Illistrin FC 3 v 1 Ballyraine FC, Mfelt S Blue Colts 3 v 2 Maiden City, Strabane Ath 1 v 6 Sion Swifts B, Newhill Fc 1 v 1 Aileach FC (Newhillwon 3-1 on pens), Portrush FC 3 v 0 Glen Rovers, Lagan Harps 2 v 0 Ballinamallard Colts, Ballymoor FC 0 v 2 Illistrin Colts, Limavady Utd Colts 0 v 0 Culmore FC (Limavady won 3-2 on pens), Hillsborough B. 1 v 1 Don Boscos (Hillborough won 2-1 on pens), Foyle Harps 2 v 3 Oxford Utd, Carn FC 4 v 0 Phoenix Ath, Tristar Jun 4 v 3 Mountjoy Utd, Lagan Harps Colts 0 v 0 Killea FC (Killea won 3-2 on pens), Newell FC 0 v 2 Moyola Pk FC, Ballyraine Colts FC 9 v 0 Corinthians, Clooney SS 3 v 1 Strabane Colts, Sion Swifts 5 v 1 Don Bosco Colts, Trojans FC 1 v 3 Tristar Colts

Under 10

Eglinton Eagles 4 v 0 Leterkenny R, Aileach FC 0 v 0 Mfelt S B colts (Mfelt won 3-2 on pens), Foyle Harps 0 v 2 Limavady U.Colts, Oxford Colts 2 v 3 Strabane Ath, Glen Rovers 0 v 0 Oliver Pkt Jun (Glen Rovers won 4-2 on pens), Carniny Y 0 v 1 Quigley PS, Eglinton Eagles 2 v 1 Mfelt S B. Colts, Leterkenny R 0 v 3 Aileach FC, Foyle Harps 1 v 9 Oxford Colts, Limavady U.Colts 2 v 3 Strabane Ath, Phoenix Ath 0 v 1 South Donegal SB, Sion Swifts 5 v 0 Don Bosco Colts, Lagan Harps 3 v 2 Ballymoney Utd, Tristar Colts 0 v 8 Hillsboro BoysJun, Clooney SS 1 v 4 Hillsboro B Colts, Mountjoy Utd 4 v 2 Carn FC, Glen Rovers 0 v 2 South Donegal SB, Quigley PS 0 v 5 Sion Swifts, Lagan Harps 1 v 0 Hillsboro BoysJun, Ballymoney Utd 4 v 1 Tristar Colts, Hillsboro B Colts 0 v 4 Mountjoy Utd, Clooney SS 0 v 2 Carn FC, Oliver Pkt Jun 0 v 0 Phoenix Ath (Oliver Pkt won 5-4 on pens), Carniny Y 5 v 0 Don Bosco Colts, Dungiven Celtic 2 v 0 Tristar FC, Oxford Utd 0 v 1 Hillsboro Boys, Cockhill Celtic 1 v 1 Ballinamallard FC (Ballinamallard won 3-2 on pens), Trojans FC 2 v 2 Limavady Utd (Limavady won 5-4 on pens), Northend Utd 0 v 1 Ballyraine Colts, Coleraine FC 3 v 0 Clooney SS Colts, Illistrin FC 2 v 3 Kick Start FC, East Coast Strs 0 v 3 Ballyraine FC, Ballymoor FC 3 v 0 Illies Celtic, Clonmany Shamrocks 4 v 1 B Peacock YL, Mfelt S B. Colts 3 v 2 Limavady U.Colts, Aileach FC 0 v 2 Oxford Colts

Under 11

Kick Start 0 v 0 Milford Utd (Kickstart won 4-2 on pens), Tristar Colts 0 v 2 Killea FC, Fintown Harps 1 v 0 Dungiven Celtic, East Coast Strikers 4 v 2 Cappry Rovers, Maiden City 4 v 0 Dergview FC, Oliver Pkt Colts 0 v 2 Rosario FC, Kick Start 0 v 0 Killea FC (Kickstart won 4-2 on pens), Milford Utd 1 v 1 Tristar Colts (Tristar won 5-4 on pens), Fintown Harps 1 v 1 East Coast Strikers (Fintown won 2-1 on pens), Dungiven Celtic 2 v 0 Cappry Rovers, Hillsboro Boys Colts 1 v 0 Trojans FC, Oxford Colts 1 v 0 Newbuildings FC, South Donegal SB 0 v 0 S.B. (Magherafelt won 3-0 on pens), FC Corinthians 3 v 0 Newtowne Y, Eglinton Eagles 0 v 0 Bonagee Utd (Bonagee won 2-0 on pens), Culmore FC 0 v 0 Ballymoor FC (Culmore won 3-2 on pens), Maiden City 0 v 0 Hillsboro Boys Colts (Maiden City won 4-2 on pens) , Oliver Pkt Colts 2 v 0 Newbuildings FC, Magherafelt S.B. 5 v 0 FC Corinthians, South Donegal SB 3 v 0 Newtowne Y, Bonagee Utd 0 v 1 Culmore FC, Eglinton Eagles 1 v 0 Ballymoor FC, Dergview FC 2 v 1 Trojans FC, Rosario FC 4 v 0 Oxford Colts, Inishowen YL 1 v 0 Ballinamallard Fc, Dungannon Utd 0 v 0 Glentoran Ac (Dungannon won 5-4 on pens), llistrin FC 0 v 1 Tristar FC, Bt Stars FC 0 v 1 Warrenpoint T, Foyle Harps FC 2 v 1 Finn Harps, Hamilton Acad. 2 v 1 Roe Valley Y, Clooney SS 1 v 0 Sion Swifts, Kilmac Ac 1 v 0 Limavady U Y, Raphoe Town 1 v 1 Drumkeen Utd (Drumkeen won 5-4 on pens), Oliver Pkt FC 4 v 1 Ballymoney Utd, B Peacock YL 1 v 0 Strabane Ath, Oxford Utd 1 v 0 Lagan Harps, Coleraine FC 1 v 1 Ballyraine Utd (Ballyraine won 5-4 on pens), Mid Ulster YL 3 v 0 Don Boscos, Hillsbor Boys 2 v 1 Ballycastle Utd, Top of Hill Celtic 1 v 0 Larne Y, Cappry Rovers 2 v 0 Milford Utd, Fintown Harps 2 v 1 Kick Start, Dergview FC 0 v 2 Oliver Pkt Colts, Maiden City 0 v 2 Rosario FC

Under 12

Derry Colts 1 v 5 Sheff Utd, Rosario FC 2 v 1 Warrenpoint Town, Tristar FC 0 v 2 Letterkenny &Dist, B Peacock YL 6 v 0 Inishowen YL, Donegal SB 1 v 1 Ballinamallard FC (Ballinamallard won 3-2 on pens), Dergview FC 0 v 7 Mid Ulster YL, Clifonville FC 3 v 0 Armagh City, Foyle Harps 1 v 5 Dungannon Utd,

Under 13

Mfelt Sky Blues 1 v 2 Limavady Utd, Ballinamallard FC 4 v 0 TUS Altenberge (DE), Derry Colts 4 v 0 Sion Swifts, Glenavon FC 2 v 2 Donegal SB (Donegal won 4-3 on pens), Tristar FC 0 v 8 Cabinteeley FC, St Marys FC 0 v 1 Partick Thistle, Mid Ulster YL 1 v 2 Coleraine FC, Roe Valley 3 v 2 Foyle Harps, Ballycastle Y 0 v 9 Altrincham FC, Fivemiletown Utd 1 v 2 Oliver Pkt, B Peacock YL 1 v 6 Carniny Youth

Under 14

St Mary’s FC 0 v 2 Donegal SBoys, Celtic FC 8 v 0 South Donegal SB, Oxford Utd 1 v 2 B Peacock YL, Oliver Pkt 0 v 2 Derry Colts, Tampa Bay 3 v 0 Finn Harps

Under 15

Tobermore United 0 v 3 Culmore FC

Under 16

Dallas FC 1 v 2 Oliver Pkt FC, Oxford Utd 2 v 2 First Choice Soccer (First Choice won 4-3 on penalties), Donegal SB 0 v 1 Aileach FC, Finn Harps 2 v 0 Ballymacash R, Draperstown FC 0 v 0 Ballycastle Y (Draperstown won 5-4 on penalties), Lisahally FC 2 v 0 Limavady Utd Colts, B Peacock YL 0 v 3 Warrenpoint Town, Sion Swifts 1 v 2 Everton America