GAA: All the results and fixtures from Tyrone All-County League

�/Presseye.com - 5th March 2016.  Press Eye Ltd - Northern Ireland - Allianz National Football League Division 2 - Tyrone V Derry

Tyrone's Peter Harte and Derry's Niall Holly.


Mandatory Credit Photo Lorcan Doherty / Presseye.com
�/Presseye.com - 5th March 2016. Press Eye Ltd - Northern Ireland - Allianz National Football League Division 2 - Tyrone V Derry Tyrone's Peter Harte and Derry's Niall Holly. Mandatory Credit Photo Lorcan Doherty / Presseye.com

The Tyrone All-County League kicked off this weekend and here are the results...

Donnelly Vauxhall ACL

Sunday’s Results:

Division One

Carrickmore 0-9 Errigal Ciaran 2-10

Greencastle 0-7 Killyclogher 3-17

Augher 0-12 Clonoe 1-17

Trillick 4-10 Galbally 2-12

Dromore 1-10 Kildress 1-5

Strabane 0-10 Edendork 1-14

Division Two

Cookstown 0-10 Moy 1-11

Gortin 1-10 Aghyaran 0-11

Eskra 1-9 Aghaloo 1-10

Dungannon 2-9 Stew’stown 3-7

L’macrory 2-7 Donaghmore 0-10

Derrytresk 0-8 Moortown 0-11

Pomeroy 1-11 Brackaville 1-9

Urney 0-15 Derrylaughan 2-7

Division Three

Errigal Thirds 1-9 Glenelly 2-11

Beragh 0-13 Clogher 2-8

Drumragh 0-9 Brocagh 0-9

Tattyreagh 3-16 Drumquin 0-10

Killyman 1-11 Dregish 3-11

Castlederg 0-12 Owen Roes 1-8

Rock 2-12 Clann na nGael 1-9

Killeeshil 1-18 Fintona 3-8

Reserve Division One

Trillick 3-10 Galbally 0-7

Strabane 1-10 Edendork 3-10

Augher 0-4 Clonoe 7-16

Dromore 5-18 Kildress 0-5

Ardboe 1-4 Coalisland 0-14

Reserve Division Two

Derrytresk 2-4 Moortown 0-16

Urney 1-12 Derrylaughan 2-9

Pomeroy 1-7 Brackaville 0-12

Eskra 7-10 Aghaloo 1-8

Loughmacrory 0-15 Donaghmore 3-2

Dungannon 0-9 Stewartstown 1-8

Cookstown 1-11 Moy 1-2

Gortin 2-13 Aghyaran 0-15

Reserve Division Two

Errigal Ciaran 3-6 Glenelly 4-16

Killeeshil 1-3 Fintona 3-16

Castlederg 2-11 Owen Roes 2-8

Tattyreagh 4-4 Drumquin 0-8

Fixtures:

Sunday April 17, 2.15, 3.45pm

Division One and Reserves

Dromore v Strabane

Trillick v Eglish

Edendork v Killyclogher

Omagh v Carrickmore

Augher v Kildress

Galbally v Ardboe

Coalisland v Errigal Ciaran

Clonoe v Greencastle

Division Two and Reserves

Gortin v Pomeroy

Donaghmore v Urney

Dungannon v Aghaloo

Moortown v Cookstown

Eskra v Stewartstown

Derrylaughan v L’macrory

Aghyaran v Brackaville

Derrytresk vMoy

Division 3 and Reserves

Saturday 16th April, 6pm

Drumquin v Errigal Ciaran

Sunday 17th

Dregish v Newtownstewart

Brocagh v Clann na Gael

Owen Roes v Clogher

Fintona v Tattyreagh

Beragh v Castlederg

Drumragh v Glenelly

Killeeshil v Killyman

Division Two

Friday April 22, 7pm

Cookstown v Eskra